Punkty odbioru materiału badawczego

Dyspensaria to miejsca dedykowane uczestnikom badania prowadzonego przez Stowarzyszenie Cannabis House. Można w nich odebrać materiał badawczy, a także zasięgnąć niezbędnych informacji o jego stosowaniu. Warunkiem jest spełnienie założeń regulaminu, zarejestrowanie się w systemie oraz wyrażenie pisemnej zgody na uczestnictwo w eksperymencie.

Punkty odbioru w Warszawie i we Wrocławiu

Każdy uczestnik badania powinien zgłosić się do Dyspensarium w celu pobrania materiału badawczego. Stowarzyszenie Cannabis House ma jeden punkt odbioru we Wrocławiu (ul. Kamieńskiego 73A, przy aptece szpitalnej), a już niebawem otworzy kolejne punkty odbioru w Warszawie. Wystarczy udać się do tego położonego najbliżej miejsca zamieszkania, aby po załatwieniu wszystkich formalności otrzymać konopie inne niż włókniste do samodzielnego stosowania.

Limity odbioru materiału badawczego

Zarówno punkt odbioru we Wrocławiu, jak i w Warszawie stosują się do limitów reglamentacyjnych. Zgodnie z nimi każdy uczestnik ma możliwość pobrania nie więcej niż 30 gramów materiału badawczego w formie suszu lub 15 gramów ekstraktu z waporyzatora w ciągu miesiąca.

Informacje o badaniu

Stowarzyszenie Cannabis House prowadzi badanie nad wykorzystaniem konopi innych niż włókniste w odwyku Pacjentów uzależnionych od twardych narkotyków i innych syntetycznych środków psychoaktywnych. Eksperyment społeczny zakłada wyeliminowanie konopi pozyskiwanych z niepewnych źródeł, które często zawierają domieszki uzależniających, niebezpiecznych substancji oraz zastąpienie ich wielokrotnie przebadanym laboratoryjnie materiałem, który ma w składzie bezpieczny poziom stężenia CBD, THC, terpenów i flawonoidów.

Jest to pierwsze tego typu badanie w Polsce i trwa 36 miesięcy od momentu wydania pierwszego materiału badawczego. Obejmuje spotkanie z lekarzem oraz prawnikiem, a także swobodną wymianę informacji na temat korzyści oraz skutków stosowania konopi innych niż włókniste. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową Stowarzyszenia Cannabis House.